• Kategorie
  • Szukaj
  • Tanie szelki i smycz dla psa - zestaw / komplet

Brak produktów do wyświetlenia

Nowy członek rodziny- czas na szelki i smycz

Kiedy decydujemy się na to, aby dołączył do nas futrzany przyjaciel, trzeba również pomyśleć o wyprawce dla niego! Miseczki, posłanie, zabawki są, ale nie należy zapominać o ważnym pytaniu: smycz czy szelki dla szczeniaka? Obroża bez wątpienia będzie większym obciążeniem dla malucha, który dopiero uczy się dyscypliny. Z drugiej strony niesfornemu, ruchliwemu zwierzęciu łatwiej ją założyć. Należy jednak pamiętać, że wszystkie obciążenia jakie powstają w wyniku podskoków, szarpnięć i harców, spadną właśnie na szyję psa. Są też przypadki, kiedy zestaw szelki i smycz dla psa niekoniecznie zda egzamin. Gdy mamy do czynienia z bardzo małą rasą lub pieskiem z długim ozdobnym włosem, szelki dla psa do nauki chodzenia na smyczy mogą stać się kłopotliwe. Szelki i smycz dla małego psa – nawet w najmniejszym rozmiarze mogą okazać się zbyt obszerne, niewygodne lub sprawią, że zwierzę zrazi się do ich noszenia przez ciągłe pociągnięcia sierści. Szelki ze smyczą są nieco pewniejsze i bezpieczniejsze dla szczeniaczka, który nie ma długich włosów i jest nieco większy niż chihuahua, choć będą wymagały przyzwyczajenia do ich noszenia i zakładania. Smycz dla psa i szelki powinny znaleźć się w wyprawce od razu - nawet jeśli właściciel nie zamierza wychodzić z maluchem na spacer od pierwszych dni. Szczeniak zapozna się z tymi przedmiotami, co pozwoli potem na łatwiejsze przyzwyczajenie go do ubierania się w nie. Szelki i smycz dla szczeniaka na pewno przyniosą wiele korzyści i radości ze wspólnych spacerów i nauki komend.

Szelki i smycze dla psów – do wyboru do koloru

Dokonując wyboru: szelki czy smycz dla szczeniaka lub dorosłego już psa, możemy przebierać nie tylko w rodzajach i rozmiarach, ale również kolorach. Właściciel może wybrać dla swojego pupila smycz i szelki w ulubionym kolorze czy z oryginalnym wzorem, aby wyróżnić go w towarzystwie innych psów na spacerze. Choć pies prawdopodobnie nie doceni kolorów jaki mają jego smycz szelki, ale w końcu właściciel też powinien mieć z tego wszystkiego trochę przyjemności! Wiele osób, żyjących pod jednym dachem z psem, posiada komplet szelki i smycz dla psa w kilku odsłonach, które zmienia w zależności np. od własnego outfitu, samopoczucia, pogody czy okazji. Psy coraz częściej mają własne profile instagramowe, a tam trzeba zadbać o to, żeby nie było nudy na zdjęciach. Szelki dla psa ze smyczą w połączeniu z odpowiednim kadrem i scenerią mogą przynieść zaskakującą liczbę serduszek pod postem!

Szelki czy smyczsmycz czy szelki – oto jest pytanie!

 

Szczeniak musi nauczyć się chodzić przy nodze i wykonywać polecenia. Aby maluch i właściciel przeszli przez ten proces gładko, większość wybiera smycz dla psa z szelkami jako sposób na bezstresową naukę tych czynności. Co jednak potem, kiedy mamy już dorosłego psa? Przerzucić się na obrożę? Czy wybrać jednak szelki i smycz dla psa?W przypadku ras pociągowych- np. samojedów, malamutów czy husky, które w naturze mają ruch i ciągnięcie przedmiotów, niewątpliwie dobrym wyborem będą szelki plus smycz dla psa. Często nawet nie smycz tylko pas dopinany do roweru, wózka, sanek czy innych „pojazdów”. Bez wątpienia tutaj ciężar samego psa i charakter wykonywanego ruchu, sprawia, że nie powinniśmy wybierać obroży, bo może okazać się to niebezpieczne. Smycz z szelkami dla psa będzie tu najlepszym rozwiązaniem. A co z psami, które nie będą biegać przy rowerze czy ciągnąć sanek? Szelki dla psa ktory ciagnie na smyczy będą o wiele bezpieczniejszą alternatywą niż obroża.Każde, mocniejsze szarpnięcie powoduje ryzyko nadwerężenia okolic przełyku, co może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne dla zwierzaka. Ponadto obroża niesie nieco większe ryzyko, że pies przypadkowo uwolni się z niej. Smycz z szelkami w zasadzie nie daje takiej możliwości. Jeśli więc zależy nam na pełnej kontroli nad psem, lepiej wykazać się odrobiną cierpliwości przy zakładaniu, ale mieć pewność, że zwierzęciu nic się nie stanie podczas spaceru. Ważna będzie odpowiednio wytrzymała smycz dla psa szelki również powinny być wykonane z odpowiedniej jakości tworzyw i materiałów, aby wytrzymać naprężenia, szarpnięcia i masę zwierzęcia. W przypadku spokojnych psów, większość ludzi wybiera dla nich obrożę, tańszą i łatwiejszą w „obsłudze” w trakcie codziennych spacerów. Warto jednak zaopatrzyć się w smycz i szelki dla psa, aby korzystać z nich podczas aktywniejszych wyjść, wycieczek czy innych okazji. Nieważne jakich akcesoriów używa pies, ważne, aby obroża, smycz szelki dla psa były wygodne, dobrze dopasowane i nie sprawiały dyskomfortu! Trzeba pamiętać, że źle dobrane akcesoria jak szelki dla psa i smycz mogą stać się przyczyną jego problemów zdrowotnych. Kiedy szczeniakowi założymy źle dobraną obrożę oraz smycz dla psa szelki, może dojść do nieprawidłowego rozwoju i utrwalenia nieprawidłowych schematów poruszania się. To z kolei może prowadzić do kłopotów psychicznych psiaka w późniejszym czasie. W skrajnych przypadkach kiepskie szelki smycz dla psa mogą doprowadzić do jego depresji czy zachowań agresywnych. Dlatego tak ważne jest, aby przyłożyć się do tego zadania i wybrać najlepsze szelki ze smyczą dla psa.