• Kategorie
  • Szukaj
  • Komplet smycz i obroża dla psa

Brak produktów do wyświetlenia

Obroża i smycz dla psa

Już od tysięcy lat pies towarzyszy człowiekowi w jego codziennym życiu. Dziś jego funkcja nie jest już tak użytkowa jak kiedyś, psy mieszkają z człowiekiem w domu, są blisko, nie biegają wolno po lasach i łąkach, tylko są wyprowadzane. Smycz i obroża dla psa to gwarant bezpieczeństwa i pupila i innych ludzi oraz zwierząt. To ona powstrzyma naszego psa przed ucieczką, bez szwanku przejdzie przez jezdnię czy wysiadanie z samochodu, będziemy mieć kontrolę nad przebiegiem spotkania z innym psem.

Pamiętajmy, że obroża i smycz powinny być odpowiednio dobrane zarówno do psa jak i człowieka.

Smycz i obroża- najważniejszy jest odpowiedni rozmiar

Odpowiednio dobrane obroże i smycze dla psów powinny mieć właściwą szerokość i długość. Należy w tym celu zmierzyć obwód szyi i ustalić rozmiar obroży. Między szyją a obrożą, powinny się zmieścić bez problemu dwa ludzkie palce. Co do szerokości, przyjmuje się, że powinna wynosić tyle ile szerokość dwóch psich kręgów szyjnych. Tym samym, zbyt cienka obroża może podduszać psa czy wżynać się w skórę, a zbyt szeroka uniemożliwi swobodne obracanie głową.

Smycz z obrożą dla psa- jakość za niewygórowaną cenę

Niezwykle istotna w codziennym użytkowaniu jest wysoka jakość jaką powinna mieć smycz dla psa i obroża. Każdego dnia jest bowiem wystawiana na różne czynniki, wpływające na jej wytrzymałość. Z psem spaceruje się w zmiennych warunkach pogodowych, w mrozie, deszczu i upale, są psy, które bardzo ciągną na spacerach, psy silniejsze i większe oraz te mniejsze, spokojniejsze. Warto więc zainwestować w komplet obroża i smycz dla psa, które nie urwą się, nie przetrą i zachowają jak najdłużej swoją formę i wartość.

Smycz z obrożą powinna być więc wodoodporna, mocna, wykonana z trwałych ale też w pewnym stopniu elastycznych materiałów, niepodatnych na przeciążenia. Taki komplet powinien cechować się też solidnymi klamrami i zapięciami, nie powinny ulec uszkodzeniu podczas silniejszych szarpnięć, gdy np. pies postanowi nagle udać się w pościg za kotem. Z tej samej przyczyny również szwy muszą być dostatecznie wytrzymałe, żeby smycz obroża dla psa się nie rozleciały.

Nie można zapominać też o wygodnym dla użytkownika uchwycie, to człowiek przecież stoi po jej drugiej stronie, równie długo jak pies.

Sklep internetowy MSell24h oferuje swoim wymagającym klientom produkt dostosowany do potrzeb klienta, również tego czworonożnego. Wysokiej klasy materiały, które używane są w produkcji obroża dla psa ze smyczą gwarantują, że posłużą one naprawdę długi czas.

W dzisiejszych czasach również design produktu ma ogromne znaczenie dla klienta. Dlatego właśnie komplet smycz i obroża powinien być i funkcjonalny i estetyczny. Często kupuje się oczami, Klient chce, by komplet smycz i obroża pasował wizualnie do naszego pupila, jego wyglądu i charakteru, oraz do samego klienta i jego temperamentu. Wielu właścicieli psów decyduje się jednak na smycze o uniwersalnym designie, które nie odciągają uwagi od samego zwierzaka.

MSell24h to wysoka klasa produktów w atrakcyjnej cenie, dostępne na wyciągnięcie ręki.

Smycz i obroża dla szczeniaka- produkt wyjątkowy

Szczeniaki są mniejsze od dorosłych psów ale też bardziej ruchliwe, energiczne a ich ruchy mniej skoordynowane i trudniejsze do opanowania. Wybór między smyczami elastycznymi, skórzanymi, klasycznymi czy automatycznymi nie jest tu najważniejsze. Smycz taka ma ułatwić młodemu pieskowi naukę grzecznego chodzenia przy właścicielu, ma wspierać w codziennym funkcjonowaniu zarówno w domu jak na dworze, w pierwszych interakcjach z innymi psami. Obroża i smycz dla szczeniaka to akcesoria dostosowane do potrzeb i możliwości delikatnego jeszcze zwierzaka, wygodne ale wytrzymałe, ponieważ szczeniaki mają tendencje do gryzienia smyczy na spacerze. Uczenie psiego malucha zachowania na smyczy to czasami proces długotrwały i żmudny, jednak niezwykle istotny w jego socjalizacji, ułatwia codzienne funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Nie bez znaczenia jest obroża do nauki chodzenia na smyczy, dopasowana do szyi szczeniaka, na tych samych zasadach co do psa dorosłego. Młody pies potrafi silnie buntować się przed obrożą i smyczą, czuje, że coś ogranicza jego wolność i swobodę poruszania się, więc w przypadku zbyt luźnej obroży piesek może zwyczajnie się z niej wydostać.

Komplet obroża i smycz- podsumowanie

Szyja to bardzo wrażliwa część ciała zwierzaka, nie jest przystosowana do gwałtownych szarpnięć oraz silnych nacisków. Oprócz mięśni znajdują się w niej tchawica, tarczyca, tętnice i nerwy.

Smycz z obrożą dla małego psa i obroże i smycze dla dużych psów od lat konkurują na rynku z szelkami dla psa, ale dają poczucie lepszej kontroli nad zwierzakiem i umacniają kontakt na linii właściciel-pies. Muszą być dobrane nie tylko do charakteru, temperamentu i rozmiaru psa, ale też do jego zachowania, zakresu jego umiejętności i komend jakie już potrafi wykonywać.

 

Spacery mają być przyjemne, niezależnie czy trwają kilka minut czy wiele godzin.