Taczka ogrodowa, jaką wybrać ?

Przede wszystkim dobrze dobrana do Naszych potrzeb oraz możliwości fizycznych. Bo po co Nam wózek dwukołowy, w ogrodzie niewiele większym od małego salonu lub superwytrzymała z grubej blachy ciężka i masywna dla ogrodniczki ważącej 50kg. Dobierajmy więc sprzęt odpowiedni dla Nas!

Cechy dobrej taczki jako narzedzia do Twojego ogrodu!

Pojemność. Wielkość to ważna sprawa wybierając produkt. W dużym ogrodzie jest bardzo dużo biomasy co sprawi, że ogrodnik potrzebuje jak największą taczkę jeśli chodzi o pojemność ( oczywiście gdy jego siły na to pozwolą ). Dla małych ogródków/przydomowych taczka o pojemności 80 L powinna w zupełności wystarczyć, duże ogrody 100 L wzwyż.

Duże koła. Niezastąpione w taczkach są jej koła, które przwożą duże ciężary, im większe koło tym lepiej i lżej, ponadto radzą sobie łatwiej z nierównościami.

Stabilność. Taczka koniecznie musi mieć wyprofilowane uchwyty do trzymania jej, dzięki temu jest ona stabilniejsza i łatwiej złapać dzięki temu równowagę.

Wytrzymałość-czyli bezdętkowe ogumienie. Fakt z dętką też da radę dużo zrobić, wadą jednak jest jej regularne pompowanie, ponadto z czasem dętka i opona tracą na jakości.

Cena odpowiednia do jakości. Kupowanie najtańszego sprzętu rzadko jest dobrym wyborem, najdroższego również. Dlatego najpierw należy ustalić jakie warunki spełnia Nasza taczka, a potem dobierać ją do swojej potrzeby.