Garnki w kuchni to jeden z najważniejszych elementów w Twoim domu.  Powinno być kilka rodzaji, różnej wielkości i kształtu oraz przeznaczenia. Kupowanie całego zestawu, skomponowanego przez producenta ma dużo plusów. Przede wszystkim zapewniają jednakowe parametry wszystkich części zestawu, a także ułatwiają przechowywanie - chowając się jeden w drugi.

Garnki jakie powwinny znaleźć się w komplecie
W składzie każdego kompletu powinny znajdować się
  • garnek klasyczny - dobrze przewodzi ciepło i rozprowadza je równomiernie po całej powierzchni. Służy przede wszystkim do gotowania i duszenia.
  • rondelek - to mniejsza wersa garnka klasyczego, jest zaopatrzony w jedną, długą rączkę i przeznaczony jest głównie do sosów lub podsmażania.

Często jest dokładana do zestawu głęboka patelnia lub łopatki, łyżki lub podstawki pod gorące garnki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie
Jeśli jesteś zdecydowany na konkretny zestaw zastanów się, czy powłoka i materiał są właściwe dla Ciebie. Grubość dna warunkuje ryzykiem przypalenia - im grubsze tym lepsze. Ergonomiczne i nienagrzewające się uchwyty i rączki to dodatkowy atut - zapewniają komfort korzystania. Każdy garnek z zestawu powinien być wyposażony w pokrywkę. Na koniec sprawdź materiał z których zostały wykonane naczynia i czy są kompatybilne z twoją kuchenką.


Pamiętaj jednak, że ślady użytkowania są normalne przy nawet najdroższych garnkach. Niewielkie okopcenie czy przypalenie to codzienność. Należy zatem dbać o naczynia, dokładnie ale bardzo delikatnie je czyścić, a posłużą przez długie lata.