Czym holować ?

Każda lina lub drążek holowniczy ma udźwig, więc najlepiej zaopatrzyć się w produkt dostosowany do Naszego pojazdu. Dodatkowo, aby holowanie samochodu było bezpieczne należy mieć hol od 4-6 m i najlepiej, aby był wyposażony w chorągiewkę na środku. Jeśli zakopałeś się w błocie lub na grząskim terenie najlepiej użyć linki kinetycznej, która jest dłuższa i bardziej amortyzuje szarpnięcia. Jednak jeśli myślisz o holowaniu w momencie popsucia się auta na drodze warto sporzeć na sztywy hol, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo sprowadzania pojazdu.

Dobra technika holowania - czy taka jest ?

Po zamontowaniu linki holowniczej kierowcy powinni ustalić najmniej uczęszczaną trasę przejazdu, a także formę stałej komunikacji między sobą. Osoba prowadząca pojazd holujący musi pamiętać, aby za każdym razem przed ruszeniem naprężać linkę, co zminimalizuje ryzyko powstania szarpnięć, które mogą uszkodzić pasy oraz elementy mocujące. Istotna jest również technika jazdy. Należy wystrzegać się gwałtownego ruszania z miejsca, dynamicznego przyspieszania i nagłego hamowania. W celu zapewnienia naprężonej linki oczywiście polecamy po zasięgnięcie sztywnego holu, którego nie trzeba kontrolować podczas jazdy.

Wszystko na 5 - jak uniknąć mandatu?

Przede wszystkim należy włączyć światła mijania w obu samochodach oraz przyczepić trójkąt ostrzegawczy w aucie holowanym z lewej strony z tyłu klapy. W terenie zabudowanym należy poruszać się do 30km/h, a poza nim do 60km/h. Ważną zasadą jest aby nie holować auta na autostradach oraz z zepsutym układem hamulcowym lub kierowniczym. Jeśli sprawny jest tylko jeden z dwóch hamulców, to auto można holować wyłącznie przy pomocy sztywnego holu.