• DRĄŻEK HOLOWNICZY Z AMORTYZACJĄ 3T SZTYWNY HOL LINKA HOLOWNICZA DO AUT

Symbol: M15739

DRĄŻEK HOLOWNICZY Z AMORTYZACJĄ UDŹWIG 3000 KG

156.22
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 8
Odbiór osobisty(przelew) 0
Przesyłka kurierska przedpłata 8
Przesyłka kurierska pobraniowa 10
Dostępność 23 szt.
Waga 5.5 kg

Telefon 607-744-673 lub 606-679-274

Zostaw telefon

sztywny hol

Sztywny hol - DRĄŻEK HOLOWNICZY Z AMORTYZACJĄ DO 3T
 

Pewne holowanie !

Praktyczny, łatwy w użyciu drążek holowniczy z amortyzacją! Dzięki sprężynie amortyzującej zapewnia płynną jazdę podczas holowania. Składany 3 częściowy nie zajmuje dużo miejsca w samochodowym bagażniku. Rozłożenie bądź złożenie drążka to kwestia jednej minuty. Niezbędny dla każdego kierowcy!

Holowanie samochodu nie musi być problemem - Sztywny HOL

Awaria samochodu przytrafia się zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Problemy z zapłonem, zapieczone hamulce czy zerwany pasek rozrządu potrafią napsuć krwi nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy samochodowemu. Usterka to jednak nie jedyne zdarzenie, które może zmusić nas do wezwania pomocy. Komu nie zdarzyło się przecenić ilość paliwa potrzebnego do dojazdu do celu niech pierwszy podniesie rękę. W takich wypadkach też najczęściej konieczne jest holowanie. Zdarza się jednak, że pomoc drogowa nie jest w stanie przyjechać odpowiednio szybko lub w naszym ubezpieczeniu nie ma opcji wezwania lawety a my nie mamy odpowiednich środków na komercyjną pomoc drogową. Na taki problem na szczęście jest dobre rozwiązanie – wystarczy mieć sztywny hol do samochodu osobowego. Przeszkody są po to, aby je pokonywać, ale w takich wypadkach przyda się sztywny hol do samochodów osobowych. Sztywny hol to bezpieczna metoda holowania, choć rzadko spotykana na naszych drogach. W przeciwieństwie do linki holowniczej, samochód, który jest holowany może mieć niesprawny jeden z układów hamowania. Kodeks drogowy jasno określa, że w przypadku awarii jednego z układów hamulcowych sztywny hol na hak to jedyna dopuszczona metoda – tylko gdy działają oba układy hamowania, a usterka dotyczy innego komponentu samochodu można poprzestać na giętkim połączeniu, czyli tzw. lince.

Hol sztywny – jak używać?

Sztywny hol do samochodu należy stosować w taki sposób, by odległość obu aut uczestniczących w holowaniu nie przekraczała trzech metrów. Połączenie obu pojazdów musi być również odpowiednio oznaczone poprzez białe i czerwone pasy lub specjalną kolorową chorągiewkę. Jest to wymóg zawarty w przepisach drogowych, bowiem inni użytkownicy drogi muszą w porę dostrzec, że w ich pobliżu przeprowadza się holowanie. Należy pamiętać, że sztywny hol do aut osobowych musi być odpowiednio używany. Nieprawidłowe holowanie może zwrócić uwagę drogówki. W przypadku, gdy funkcjonariusz policji dopatrzy się błędów, może nałożyć na kierowcę mandat w wysokości 250 złotych. Brak kolorowych pasów lub chorągiewki ostrzegawczej może zwiększyć kwotę grzywny o dodatkowe 50 złotych. Sztywny hol do samochodów osobowych jak i sztywny hol do ciężarówek mogą być używane jedynie na drogach krajowych i na tzw. „ekspresówkach”. Holowanie na autostradzie, niezależnie od metody jest zabronione. Podobnie sprawa wygląda z holowaniem samochodem ciągnącym przyczepę – takie holowanie również nie może mieć miejsca. W innych przypadkach sztywny hol samochodowy pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów w postaci lawety. Wystarczy hol sztywny do osobówki, aby dowieźć uszkodzony samochód w bezpieczne miejsce.

Wymagania prawne w czasie holowania

Holowanie jest jedną z najniebezpieczniejszych czynności wykonywanych na drodze i jest obwarowane wieloma przepisami, które mają nieco poprawiać bezpieczeństwo użytkowników drogi. Należy pamiętać, że holować można samochód, którego masa całkowita nie przekracza masy auta holującego. Oznacza to, że osobówka nie może holować auta dostawczego o masie powyżej 3,5 tony a zwykły sztywny hol do auta nie spełni swojego zadania. W przypadku holowania ciężarówki niezbędna jest druga ciężarówka i sztywny hol do ciezarowek. W czasie holowania obowiązuje również znaczne ograniczenie prędkości. W terenie zabudowanym dopuszczalna prędkość maksymalna holowania to 30 km/h, natomiast poza obszarem zabudowanym – 60. Co do zasady, holowanie na autostradzie jest zabronione – można to robić jedynie do najbliższego zjazdu z autostrady, ale wyłącznie za pomocą pojazdu, który jest do tego przeznaczony, np.: samochodem z pomocy drogowej. Warto dodać, że jednym z podstawowych wymogów dotyczących holowania jest prawo jazdy. Obaj kierowcy uczestniczący w holowaniu muszą posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierownicą których siedzą.

Sztywny hol – konstrukcja

Sztywny hol 3t składa się z trzech elementów, które można rozłożyć, złożyć oraz schować w wygodnym i niewielkim pokrowcu. Hol sztywny to dwie części sztywnej linki holowniczej, dwa haki i amortyzacja. W zestawie oferowanym przez nasz sklep znajduje się także czerwona chorągiewka ostrzegawcza wymagana przez kodeks drogowy. Przepisy jasno stwierdzają, że musi być ona zawieszona na holu.

Hol sztywny cena

Hol sztywny do samochodu osobowego, który zastępuje linkę holowniczą, wbrew pozorom nie jest drogi i można go łatwo złożyć i rozłożyć. Nie zajmuje także wiele miejsca. Co prawda jest droższy od zwykłej linki holowniczej, ale bardziej wytrzymały i można go używać w większości przypadków, kiedy jest niezbędne holowanie, a nawet może zastąpić lawetę.

Sztywny hol do osobówek od M-sell24h

Hol sztywny 3t znajdujący się w ofercie naszego sklepu to poręczne narzędzie zapewniające płynne i pewne holowanie. Sztywny hol do osobówek pozwala na utrzymanie bezpiecznej odległości pomiędzy samochodami, a holowanie jest przyjemne ze względu na możliwość amortyzacji. Hol sztywny 3t dopuszcza holowanie samochodów osobowych i większość tzw. dostawczaków. W przypadku potrzeby holowania cięższych i większych pojazdów polecamy zakup produktów takich jak sztywny hol do busa czy hol sztywny do ciężarówek.

Czy holowanie na sztywnym holu jest możliwe bez kierowcy?

Według przepisów kierowca w pojeździe holowanym jest konieczny w przypadku holowania zwykłego za pomocą długiej linki (od 1,8 m do 3m). Hol sztywny nie pozwala na wykluczenie z całego procesu drugiego kierowcy. Pokrótce mówiąc, sztywny hol nie umożliwia holowanie bez kierowcy.

 

UWAGA! Drążek nie może być zamontowany pod kątem, w przeciwnym wypadku siła nacisku znajdzie się w nieodpowiednim miejscu, co może uszkodzić drążek a nawet samochód.


DANE TECHNICZNE:

 
Producent: BITUXX

 Długość: ok. 205 cm

 Waga: 5,5 kg

Udźwig: 3 T         

Materiał: Stal

 Średnica haku: 15mm       

 

 

 

 


   


       

SKŁAD ZESTAWU:

3-częsciowy hol , drążek
czerwona torba do przechowywania drążka

 • Pewne, płynne holowanie
 • Stała, bezpieczna odległość pomiędzy samochodami
 • Praktyczny, łatwy w użyciu drążek holowniczy z amortyzacją
 • Dopuszczalne obciążenie do 3t (3000 kg) pozwala holować samochody osobowe i większość DOSTAWCZYCH
 • Składany, 3 częściowy, nie zajmuje dużo miejsca w samochodowym bagażniku.
 • Drążek godny polecenia. Sprawdził się znakomicie.
  Paweł P. (2020-08-29)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Ostatnio oglądane produkty