• Kategorie
  • Parametry
  • Kuweta dla psa w MSell24h

Kuwety dla psa – kiedy się sprawdzają?

Jako właściciel psa musisz liczyć się z koniecznością regularnego wyprowadzania go na spacer. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Większość czworonogów musi wyjść na dwór przynajmniej trzy razy w ciągu dnia: rano, popołudniu oraz wieczorem. Co zrobić, kiedy musisz zostać na nadgodzinach w pracy, bądź utkniesz w korku? Takie sytuacje się zdarzają! Pies kuweta może załatwić ten problem. Dzięki temu produktowi Twój pupil załatwi swoje potrzeby, niezależnie od tego, czy Ty będziesz w domu. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie, na przykład dla osób starszych, czy też niepełnosprawnych, które również nie mogą wyprowadzać regularnie swoich czworonogów. Dzięki temu pies załatwi swoje potrzeby o dowolnej porze zarówno dnia, jak i nocy. Jest to wygoda, ale również dbałość o zdrowie pupila.

Jak oswoić pupila z kuweta dla szczeniaka?

Kuweta dla psa do sikania wymaga odpowiedniego oswojenia. Kiedy już zrobisz zakupy w naszym sklepie internetowym, będziesz musiał znaleźć sposób na to, aby przekonać zwierzaka do tego, aby zaczął z niej korzystać. Na samym początku warto położyć na kuweta dla małego psa ręcznik, który będzie nasączony moczem Twojego pupila. Dzięki temu będzie on czuł swój zapach, a zatem chętnie ponownie skorzysta z możliwości załatwienia się w tym miejscu. Ponadto na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych produktów, na przykład w płynie, które mają za zadanie wyznaczyć zwierzakowi konkretne miejsce do załatwiania swoich potrzeb. To powinno w zupełności wystarczyć, a kuweta dla psa z trawa będzie spełniała swoją rolę. Oczywiście musi ona również stanąć w odpowiednim miejscu, co dodatkowo zachęci czworonoga.

Nauka czystości, czyli kuweta dla psa z trawą

Oswojenie psa z kuweta dla szczeniąt to jedynie pierwszy krok po zakupie produktu. Kolejny powinien skupiać się na nauce. Może minąć nawet kilka miesięcy, zanim Twój pies każdorazowo będzie załatwiał się w tym konkretnym miejscu. Warto pamiętać o tym, że przyzwyczajanie psa nie różni się specjalnie od innych sposobów tresury. Zasady sprawdzają się zarówno w przypadku szczeniąt, jak i dorosłych psów. Co zrobić po rozpoczęciu oswajania pupila z kuweta dla psa z trawa? Przede wszystkim zawsze należy go regularnie karmić i poić. Po określonych porach posiłku, dobrym pomysłem jest zabranie czworonoga do kuwety, a następnie właściciel powinien pomóc mu do niej wejść. Po załatwieniu potrzeb, psa należy odpowiednio nagrodzić, na przykład smakołykiem. Tak naprawdę bardzo podobnie wygląda nauka psa załatwiania się na dworze. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że kuweta dla psa nigdy nie powinna zastępować regularnych spacerów z czworonogiem. Może to być jedynie wyjście awaryjne.

Jak wybrać kuweta dla szczeniąt?

Stałeś się właścicielem szczeniaka i teraz szukasz dla niego kuwety dla psa? W takim razie przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się, jakie są rodzaje tego typu produktów na polskim rynku. Są kuwety zakryte, odkryte, samoczyszczące, ale również takie z trawą. To w szczególności te ostatnie świetnie się sprawdzają w przypadku zarówno szczeniąt, jak i dorosłych zwierząt. Cena konkretnego produktu może być różna w zależności od jego wielkości oraz zastosowanych udogodnień. Podczas zakupów weź pod uwagę między innymi wysokość, a także rozmiar kuwety. Powinna ona być odpowiednio dostosowana do rasy Twojego pupila oraz jego docelowej wielkości. Szczenięta na pewno będą potrzebowały nieco mniejszej kuwety, do której bez trudu się dostaną w razie takiej konieczności. Kuweta dla szczeniaka może stać się dla Ciebie sporym ułatwieniem i na pewno sprawi, że po przyjściu z pracy będziesz miał znacznie mniej sprzątania w swoim domu.

Gdzie umieścić kuweta dla psa z trawą?

 

Po zakupie kuweta z trawą dla psa wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie umieścić konkretny produkt. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że Twój pupil potrzebuje łatwego dostępu do kuwety. Ponadto każdy właściciel powinien regularnie, nawet kilka razy dziennie ją czyścić, aby nie zalegały w niej odchody. Warto zatem ustawić produkt w miejscu nie za bardzo ustronnym, tak aby dostęp do kuwety był swobodny. Ze względów estetycznych na pewno kuweta dla psa do sikania nie powinna znajdować się w salonie, czy też jadalni albo kuchni. Dobrym miejscem będzie, na przykład łazienka, czy też toaleta. Warto w takiej sytuacji zawsze zostawiać otwarte drzwi od tego pomieszczenia, bądź należy zamontować w nich specjalne małe drzwiczki, z których Twój pupil będzie mógł skorzystać w razie takiej konieczności. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów dostępnych w naszym sklepie, możesz skontaktować się z nami telefonicznie albo mailowo. Odpowiemy na Twoje wszystkie wątpliwości, a ponadto zagwarantujemy Ci bardzo szybką wysyłkę i dostawę zamówionych towarów prosto pod Twoje drzwi. Realizujemy bowiem zamówienia zaledwie w ciągu dwudziestu czterech godzin od ich złożenia.